Ranking – BMX – Racing

Ranking Nacional 2017
BMX EVENT MANAGER, Report Created 22/nov/2017 08:06:58
Series Detailed, All Riders

Round 1: 1ra Fecha Copa Soul Bike - 1ra Válida Nacional
Municipalidad de Surco

Round 2: COPA CIFRUT BMX 2017 HUIRACOCHA - 02 Válida Nacional
CIFRUT, GW, Phoenix Power

Round 3: COPA CIFRUT BMX 2017 HUIRACOCHA - 3ra Válida Nacional
CIFRUT, GW, Phoenix Power Trading

Round 4: Campeonato Nacional 2017
Municipalidad Santiago de Surco, IPD, Federacion Peruana de Ciclismo, Deltron, Sierralta, Azagraphic, V & S Editores

Round 5: COPA CIFRUT BMX 2017 HUIRACOCHA - 5ta Valida Nacional
CIFRUT, GW, Phoenix Power Trading

Round 6: 4ta fecha SBC 6ta Valida Nacional 2017
Municipalidad Santiago de Surco, Deltron, Sierralta, Azagraphic, V & S Editores

Round 7: Copa Cifrut BMX 2017 Huiracocha - 7ma Valida Nacional
CIFRUT, GW, Phoenix Power Trading

Round 8: 5ta Fecha Copa Soul Bike Club - 8va Valida Nacional

Round 9: &ta fecha SBC - 9na Ranking Nacional
Municipalidad Santiago de Surco, Deltron, Sierralta, Azagraphic, V & S Editores

Infantiles 5-6 años Novatos 12 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Cedric SULCA
(PER20120222)
Ornits Lima 291 0 291 311 42
0
20
0
39
0
36
0
42
0
27
0
45
0
24
0
36
0
-
2 Ricardo ROBLES
(PER20110613)
BMX Old School Lima 278 0 278 278 48
0
42
0
46
0
47
0
48
0
47
0
- - - -
3# Ella ROCHA Sporty Brotherhood - Gunners Lima 102 0 102 102 - - 30
0
- 36
0
36
0
- - - -
4# Sebastian CAMACHO Sporty Brotherhood - Gunners Lima 84 0 84 84 - - - - - 43
0
41
0
- - -
5# Facundo VILLA Sin Club Lima 80 0 80 80 - - - - - - 38
0
0
0
42
0
-
6# Ivanna ROMAN
(PER20120123)
San Juan Racing Team Lima 64 0 64 64 34
0
- 30
0
- - - - - - -
7# Cristobal DE LA MOTTA Sporty Brotherhood - Gunners Lima 50 0 50 50 - - - - - 19
0
31
0
- - -
8# Nathin AGURTO Sin Club Lima 27 0 27 27 - - - - - 27
0
- - - -
9# Juan Francisco CHACON
(PER20120711)
Sin Club Lima 25 0 25 25 - - - - - - 25
0
- - -
10# Rafael MORENO
(PER20120526)
Soul Bike Club Lima 16 0 16 16 - - 16
0
- - - - - - -
-# Rafaella ROURA
(PER20120716)
Sin Club Lima 0 0 0 0 0
0
- - - - - - - - -
-# Nicolas DE LA BORDA Soul Bike Club Lima 0 0 0 0 - - 0
0
- - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Infantiles 5-6 a?os Expertos 2 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Matias ALCANTARA
(PER20110328)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 222 0 222 234 12
0
16
0
16
0
43
0
20
0
24
0
19
0
36
0
48
0
-
2# Rodrigo DEL SOLAR
(PER20110321)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 23 0 23 23 - 11
0
12
0
- - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Infantiles 7-8 a?os Novatos 11 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Carlos MORALES-MACEDO
(PER20100405)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 266 0 266 266 - 48
0
48
0
36
0
38
0
- 48
0
48
0
- -
2* Brigitte TOLEDO Bonni Tours Lima 171 0 171 171 - 36
0
42
0
30
0
22
0
- 41
0
- - -
3# Ricardo ROBLES
(PER20110613)
BMX Old School Lima 104 0 104 104 - - - - - 30
0
32
0
42
0
- -
4# Luis Miguel NOVOA Sin Club Lima 66 0 66 66 - 30
0
36
0
- - - - - - -
5# Ricardo VENTURO
(PER20100118)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 51 0 51 51 - 23
0
28
0
- - - - - - -
6# Kimora VINCI
(10067642326)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 36 0 36 36 - - - - - - - 36
0
- -
7# Pedro Miguel TACZA Deporlima - SJL SJL 35 0 35 35 - - - - - - 35
0
- - -
8# Pedro CORREA RAMIREZ Sin Club Lima 30 0 30 30 - - - - - - - 30
0
- -
9# Santiago MORENO
(PER20101110)
Soul Bike Club Lima 22 0 22 22 - - 22
0
- - - - - - -
10# Daniel ROURA
(PER20101110)
Sin Club Lima 13 0 13 13 13
0
- - - - - - - - -
-# Emilio GUTIERREZ Sin Club Lima 0 0 0 0 - - - - - - 0
0
- - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Infantiles 7-8 a?os Expertos 7 Riders 5 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Mateo WEBER
(PER20090420)
Soul Bike Club Lima 381 0 381 424 48
0
48
0
43
0
48
0
47
0
48
0
46
0
48
0
48
0
-
2 Diego CIVIRA
(PER20100128)
Soul Bike Club Lima 301 0 301 301 42
0
42
0
47
0
48
0
36
0
- 44
0
- 42
0
-
3 Mya RIVERA
(PER20080512)
San Juan Racing Team Lima 289 0 289 319 30
0
30
0
31
0
42
0
36
0
42
0
30
0
42
0
36
0
-
4 Santino NOLI
(PER20100211)
Soul Bike Club Lima 218 0 218 218 22
0
21
0
17
0
42
0
26
0
36
0
24
0
- 30
0
-
5 Enrique VILCA OYAMA
(PER20090911)
San Juan Racing Team Lima 188 0 188 188 21
0
21
0
25
0
36
0
31
0
30
0
- - 24
0
-
6# Johnny SIU
(PER20090303)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 142 0 142 142 36
0
36
0
34
0
- - - 36
0
- - -
7# Nicolas DE LA BORDA Soul Bike Club Lima 14 0 14 14 14
0
- - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Infantiles 9-10 a?os Novatos 15 Riders 3 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Fabritzio NOLI Soul Bike Club Lima 288 0 288 300 34
0
34
0
29
0
12
0
47
0
45
0
32
0
35
0
32
0
-
2 Gonzalo BEUNZA
(PER20080713)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 285 0 285 313 39
0
32
0
30
0
35
0
28
0
37
0
42
0
30
0
40
0
-
3 Santiago WONG
(PER20081012)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 282 0 282 307 26
0
41
0
42
0
31
0
28
0
44
0
33
0
25
0
37
0
-
4# Denzel TACZA CAPARO Deporlima - SJL SJL 177 0 177 177 - - - - 35
0
- 48
0
47
0
47
0
-
5# Juan Diego ALFARO MARROQUIN Ciclismo Extremo Peruano Lima 131 0 131 131 35
0
48
0
48
0
- - - - - - -
6# Ruben HOYOS BURGA San Juan Racing Team Lima 64 0 64 64 48
0
- - 16
0
- - - - - -
7# Tomas STRASSER BMX Old School Lima 43 0 43 43 - - - - - - - 43
0
- -
8# Jair PANTA Bonni Tours Lima 40 0 40 40 - 21
0
19
0
- - - - - - -
9# Rafael HOYOS BURGA San Juan Racing Team Lima 37 0 37 37 21
0
- - - 16
0
- - - - -
10# Mariano RAMIREZ Soul Bike Club Lima 31 0 31 31 - - 31
0
- - - - - - -
11# Leonel SUERO
(PER20080917)
Sin Club Lima 24 0 24 24 - - - - - 24
0
- - - -
12# Tadeo RUIZ
(PER20081901)
Sin Club Lima 21 0 21 21 - - - - - - 21
0
- - -
13# Kohelet DORIA RODRIGUEZ Sin Club Lima 19 0 19 19 - - - - - - - 19
0
- -
14# Jos? AQUINO RUBIN Soul Bike Club Lima 17 0 17 17 17
0
- - - - - - - - -
15# Diego DE LA PUENTE
(PER20081127)
Sin Club Lima 15 0 15 15 - - - - - - - 15
0
- -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Infantiles 9-10 a?os Expertos 9 Riders 6 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Vicente DE CASANOVA
(PER20080921)
Soul Bike Club Lima 325 0 325 361 36
0
36
0
36
0
48
0
39
0
42
0
40
0
47
0
37
0
-
2 Jose Ignacio CIVIRA
(PER20070721)
Soul Bike Club Lima 314 0 314 314 43
0
46
0
47
0
45
0
40
0
- 48
0
- 45
0
-
3 Santiago GAVIRIA
(PER20071221)
Soul Bike Club Lima 254 0 254 254 47
0
- - 44
0
47
0
48
0
24
0
- 44
0
-
4 Luis Angel JULCA
(PER20070306)
San Juan Racing Team Lima 230 0 230 230 26
0
29
0
30
0
27
0
30
0
34
0
33
0
- 21
0
-
5 Adrian PALOMINO
(PER20080418)
Soul Bike Club Lima 218 0 218 218 27
0
- 19
0
42
0
22
0
27
0
19
0
35
0
27
0
-
6 Tom?s SANTA MAR?A
(PER20070628)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 191 0 191 191 20
0
25
0
24
0
23
0
20
0
- 23
0
31
0
25
0
-
7* Juan Diego ALFARO MARROQUIN Ciclismo Extremo Peruano Lima 148 0 148 148 - - - 29
0
16
0
29
0
31
0
43
0
- -
8# Diego MORENO
(PER20070404)
Soul Bike Club Lima 124 0 124 124 - 44
0
43
0
37
0
- - - - - -
-# Matheo MARCIAL
(PER20060529)
Soul Bike Club Lima 0 0 0 0 - - - - - 0
0
- - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Infantiles 11-12 a?os Novatos 10 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Nicolas GIORDANO
(PER20061216)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 356 0 356 356 42
0
- 48
0
35
0
48
0
48
0
48
0
45
0
42
0
-
2 Gabriel SALAZAR
(PER20060621)
San Juan Racing Team Lima 257 0 257 257 36
0
46
0
30
0
24
0
30
0
- 30
0
25
0
36
0
-
3# Eduardo ARONI Sin Club Lima 149 0 149 149 - - - - 36
0
38
0
39
0
36
0
- -
4# Denys ESCOBEDO San Juan Racing Team Lima 114 0 114 114 - - 41
0
31
0
42
0
- - - - -
5# Mauricio HOYOS BURGA San Juan Racing Team Lima 85 0 85 85 48
0
- - 37
0
- - - - - -
6# Dio Francesco VINCI Ciclismo Extremo Peruano Lima 84 0 84 84 - - - - - - 39
0
45
0
- -
7# Silvana CHAVEZ Sin Club Lima 40 0 40 40 - - - - - 40
0
- - - -
8# Juan GUZMAN OBREGON San Juan Racing Team Lima 37 0 37 37 - - 37
0
- - - - - - -
9# Fabrizio GOICOCHEA BERNAL BMX Old School Lima 31 0 31 31 - - - - - - - 31
0
- -
10# Macarena FREZ
(PER20031212)
Sin Club Lima 30 0 30 30 - - - - - 30
0
- - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Infantiles 11-12 a?os Expertos 9 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Angela RIVERA
(PER20050724)
San Juan Racing Team Lima 381 0 381 426 48
0
48
0
46
0
47
0
48
0
45
0
48
0
48
0
48
0
-
2 Mathias NEUSTADTL
(PER20051221)
Soul Bike Club Lima 349 0 349 349 45
0
42
0
43
0
48
0
42
0
45
0
42
0
42
0
0
0
-
3 Vasco VARGAS
(PER20060710)
Soul Bike Club Lima 307 0 307 342 35
0
36
0
37
0
48
0
36
0
36
0
36
0
36
0
42
0
-
4 Cesar Augusto ARENAS MENDOZA
(PER20060110)
San Juan Racing Team Lima 220 0 220 220 29
0
30
0
30
0
42
0
30
0
29
0
- - 30
0
-
5* Alexis TOSO
(PER20050509)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 151 0 151 151 29
0
15
0
0
0
41
0
- 0
0
- 30
0
36
0
-
6# Ronnie VASQUEZ
(PER20060404)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 80 0 80 80 13
0
22
0
20
0
- - 25
0
- - - -
7# Jonathan SIU
(PER20061204)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 67 0 67 67 23
0
21
0
23
0
- - - - - - -
8# Joaquin HOMERO
(PER20060107)
San Juan Racing Team Lima 39 0 39 39 39
0
- - - - - - - - -
9# Carlos GONZALES
(PER20050714)
San Juan Racing Team Lima 24 0 24 24 24
0
- 0
0
- - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cadetes 13-14 a?os Novatos 7 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1# Piero RIVERA San Juan Racing Team Lima 136 0 136 136 30
0
- 40
0
24
0
42
0
- - - - -
2# Gleen DE LA OLIVA Sin Club Lima 117 0 117 117 - - 33
0
- - - 36
0
- 48
0
-
3# Antonella LEDESMA
(PER20040424)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 84 0 84 84 - 37
0
47
0
- - - - - - -
4# Sandra Luc?a COBE?AS APISCUETA Soul Bike Club Lima 59 0 59 59 - 37
0
22
0
- - - - - - -
5# Joel BUSTAMANTE Bonni Tours Lima 32 0 32 32 - - 32
0
- - - - - - -
6# Jamil PEREZ CISNEROS Bonni Tours Lima 25 0 25 25 - - 25
0
- - - - - - -
-# Max ARHUATA Sin Club Lima 0 0 0 0 - - - - - - 0
0
- - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cadetes 13-14 a?os Expertos 16 Riders 12 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Carlos CASTILLO CERNA
(PER20030831)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 379 0 379 379 48
0
48
0
48
0
43
0
48
0
48
0
48
0
48
0
- -
2 David MONDRAGON
(PER20030502)
San Juan Racing Team Lima 335 0 335 335 41
0
42
0
43
0
38
0
42
0
43
0
44
0
42
0
- -
3 Micaela RAMIREZ
(PER20020109)
Soul Bike Club Lima 262 0 262 262 30
0
35
0
32
0
47
0
29
0
26
0
27
0
- 36
0
-
4 Mateo DE LA BORDA
(PER20040203)
Soul Bike Club Lima 244 0 244 244 43
0
- 36
0
48
0
40
0
38
0
39
0
- - -
5 Luciana YI
(PER20010420)
Soul Bike Club Lima 222 0 222 222 29
0
- - 43
0
32
0
26
0
28
0
29
0
35
0
-
6 Andr? REYNOSO
(PER20030422)
San Juan Racing Team Lima 221 0 221 221 - - 37
0
30
0
- 37
0
35
0
34
0
48
0
-
7 Ariana LA PUERTA
(PER20040910)
Soul Bike Club Lima 195 0 195 195 24
0
- - 43
0
29
0
14
0
24
0
27
0
34
0
-
8 Fabian LOPEZ
(PER20031008)
San Juan Racing Team Lima 172 0 172 172 13
0
31
0
28
0
24
0
26
0
24
0
26
0
- - -
9 Stefano YI
(PER20040904)
Soul Bike Club Lima 165 0 165 165 22
0
- - 42
0
23
0
29
0
11
0
17
0
21
0
-
10 Miguel SALAVERRY
(PER20030209)
San Juan Racing Team Lima 141 0 141 141 9
0
22
0
26
0
19
0
15
0
- 10
0
16
0
24
0
-
11 Emilio SANCHEZ NAVARRETE
(PER20040301)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 106 0 106 106 5
0
11
0
12
0
31
0
9
0
10
0
0
0
12
0
16
0
-
12 Joshua WOLANSKY
(PER20041306)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 103 0 103 103 9
0
17
0
13
0
35
0
9
0
11
0
9
0
- - -
13# Ana Paula GAVIRIA
(PER20041118)
Soul Bike Club Lima 72 0 72 72 9
0
- - 36
0
13
0
- 14
0
- - -
14# Brigitte VERANO BARRETO
(PER20010729)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 52 0 52 52 11
0
19
0
22
0
- - - - - - -
15# Leandro PESTANA
(PER20040913)
Soul Bike Club Lima 33 0 33 33 33
0
- - - - - - - - -
16# Sandra Luc?a COBE?AS APISCUETA Soul Bike Club Lima 4 0 4 4 4
0
- - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cadetes 15-16 a?os Novatos 5 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Daryl PALMA
(PER20011102)
San Juan Racing Team Lima 324 0 324 324 47
0
48
0
48
0
37
0
48
0
48
0
48
0
- - -
2* Diego GAMERO ROBLES Ciclismo Extremo Peruano Lima 196 0 196 196 37
0
30
0
42
0
- - - 42
0
- 45
0
-
3* Maria Pia JIMENEZ Ciclismo Extremo Peruano Lima 190 0 190 190 42
0
35
0
36
0
36
0
0
0
41
0
- - - -
4# Joaquin ZANABRIA
(PER20010324)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 56 0 56 56 - 26
0
30
0
- - - - - - -
5# Raul CUADROS
(PER20021229)
Sin Club Lima 37 0 37 37 - - - - - 37
0
- - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cadetes 15-16 a?os Expertos 10 Riders 5 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Rodrigo SANTA MAR?A
(PER20010321)
Buenas Biclas Lima 369 0 369 369 40
0
44
0
48
0
46
0
48
0
- 48
0
47
0
48
0
-
2 Lucca MACHER
(PER20020407)
Soul Bike Club Lima 336 0 336 373 48
0
38
0
38
0
44
0
37
0
47
0
38
0
43
0
40
0
-
3 Kingman KOOCHOY
(PER20030505)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 327 0 327 360 37
0
44
0
39
0
45
0
41
0
43
0
40
0
33
0
38
0
-
4 Nael JASAUI
(PER20020923)
Soul Bike Club Lima 242 0 242 263 21
0
25
0
23
0
35
0
30
0
36
0
30
0
33
0
30
0
-
5 Iago JOCHAMOWITZ
(PER20020827)
Soul Bike Club Lima 163 0 163 163 29
0
- 25
0
31
0
24
0
30
0
- 24
0
- -
6# Stefano CHIRINOS
(PER20030926)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 79 0 79 79 24
0
27
0
28
0
- - - - - - -
7# Matteo DI SALVATORE
(PER20020614)
Soul Bike Club Lima 46 0 46 46 - - - 46
0
- - - - - -
8# Nicolas VENEGAS Sin Club Lima 43 0 43 43 - - - 43
0
- - - - - -
9# Sebastian AGUILAR
(PER20010531)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 42 0 42 42 - 18
0
24
0
- - - - - - -
10# Andre LUYO Soul Bike Club Lima 6 0 6 6 - - - - - 6
0
- - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Cadetes 17 a?os a mas Novatos 0 Riders.

Cadetes 17-29 a?os Expertos 10 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Renzo ALCAZAR
(PER19900627)
Soul Bike Club Lima 267 0 267 267 33
0
42
0
31
0
48
0
- 47
0
42
0
24
0
- -
2 Juan LACERNA NOLE
(PER19881226)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 233 0 233 233 22
0
36
0
20
0
36
0
27
0
- 36
0
24
0
32
0
-
3* Jhoel WOLANSKY
(PER19971203)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 200 0 200 200 42
0
- 39
0
31
0
45
0
43
0
- - - -
4* Kenny VILLACREZ
(PER19880830)
San Juan Racing Team Lima 155 0 155 155 - 30
0
23
0
42
0
30
0
30
0
- - - -
5# Mauricio BARUA
(PER19960522)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 140 0 140 140 46
0
48
0
46
0
- - - - - - -
6# Daniel CIVIRA
(PER19970215)
Soul Bike Club Lima 96 0 96 96 - - - 48
0
- - 48
0
- - -
7# Sebasti?n PERLECHE
(PER19951026)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 67 0 67 67 - - 40
0
27
0
- - - - - -
8# Nicolas HILLS Sin Club Lima 42 0 42 42 - - - 42
0
- - - - - -
9# Luis Enrique LOPEZ
(PER20001201)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 36 0 36 36 - - - - - 36
0
- - - -
10# Jairo ORTIZ San Juan Racing Team Lima 33 0 33 33 33
0
- - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Elite Peru-Open 20 7 Riders 4 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Jose MAMANI
(PER19990118)
Soul Bike Club Lima 329 0 329 329 43
0
48
0
48
0
- - 46
0
48
0
48
0
48
0
-
2 Luis Angel PASQUIER
(PER19961225)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 301 0 301 301 45
0
39
0
41
0
- 45
0
43
0
5
0
42
0
41
0
-
3 Jaime KOOCHOY
(PER19970805)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 285 0 285 285 36
0
31
0
31
0
- 39
0
37
0
39
0
35
0
37
0
-
4 Rodrigo SANTA MAR?A
(PER20010321)
Buenas Biclas Lima 175 0 175 175 23
0
25
0
25
0
- 32
0
- 39
0
31
0
- -
5# Matteo DI SALVATORE
(PER20020614)
Soul Bike Club Lima 112 0 112 112 - 37
0
35
0
- 40
0
- - - - -
6# Sebasti?n PERLECHE
(PER19951026)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 39 0 39 39 20
0
19
0
- - - - - - - -
7# Daniel CIVIRA
(PER19970215)
Soul Bike Club Lima 32 0 32 32 32
0
- - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Open Crucero 40- 5 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1# Stefano CARDENAS
(PER20010119)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 87 0 87 87 - 33
0
24
0
30
0
- - - - - -
2# Lucca MACHER
(PER20020407)
Soul Bike Club Lima 85 0 85 85 - - - 37
0
48
0
- - - - -
3# Piero CACSIRE HIDALGO Ciclismo Extremo Peruano Lima 55 0 55 55 25
0
- - - - - 30
0
- - -
4# Matteo DI SALVATORE
(PER20020614)
Soul Bike Club Lima 47 0 47 47 - - - 47
0
- - - - - -
5# Rodrigo SANTA MAR?A
(PER20010321)
Buenas Biclas Lima 42 0 42 42 - - - 42
0
- - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Open Aro 20 Challenger 7 Riders 1 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Eli NEYRA Ciclismo Extremo Peruano Lima 243 0 243 243 - 41
0
41
0
31
0
43
0
- 48
0
39
0
- -
2* Ruben SALINAS
(PER19991129)
BMX Old School Lima 170 0 170 170 - - - 20
0
37
0
- 42
0
31
0
40
0
-
3# Piero CACSIRE HIDALGO Ciclismo Extremo Peruano Lima 36 0 36 36 - - - - - - 36
0
- - -
=4# Alex OIMAS Ciclismo Extremo Peruano Lima 30 0 30 30 - - 30
0
- - - - - - -
=4# Nicolle LAULATE Sin Club Lima 30 0 30 30 - - - - - - 30
0
- - -
6# Gleen DE LA OLIVA Sin Club Lima 25 0 25 25 - - - - - - - - 25
0
-
-# Sebastian CHANGANAQUI Sin Club Lima 0 0 0 0 - - - - - - 0
0
- - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Crucero 25-39 a?os 0 Riders.

Crucero 40-44 5 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1* Diego ALCANTARA
(PER19770121)
Sporty Brotherhood - Gunners Lima 153 0 153 153 39
0
26
0
16
0
30
0
42
0
- - - - -
2# Jean Paul JAEN
(PER19751017)
BMX Old School Lima 136 0 136 136 41
0
- 48
0
47
0
- - - - - -
3# Jeancarlo WOLANSKY
(PER19760613)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 133 0 133 133 - - 28
0
36
0
- 33
0
36
0
- - -
4# Christian MILLIGAN
(PER19740411)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 130 0 130 130 46
0
- 41
0
43
0
0
0
- - - - -
5# Alex ZARAK
(PER19730625)
Sin Club Lima 43 0 43 43 - - - - - 43
0
- - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Crucero +30 0 Riders.

Master 30+ (aro 20) 7 Riders 2 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1 Luis WONG Sporty Brotherhood - Gunners Lima 306 0 306 306 36
0
36
0
37
0
38
0
42
0
- 42
0
37
0
38
0
-
2 Jean Paul JAEN
(PER19751017)
BMX Old School Lima 272 0 272 272 40
0
45
0
- 46
0
48
0
- 48
0
45
0
- -
3# Santiago YOUNG
(PER19820402)
Moxie Lima 181 0 181 181 48
0
45
0
48
0
40
0
- - - - - -
4# Jeancarlo WOLANSKY
(PER19760613)
Ciclismo Extremo Peruano Lima 96 0 96 96 30
0
30
0
- - 36
0
- - - - -
5# Ricardo SULCA Ornits Lima 26 0 26 26 26
0
- - - - - - - - -
6# Felipe CHUQUISANA GRADOS
(PER19710830)
ADEXCH Chincha 19 0 19 19 19
0
- - - - - - - - -
-# Marco Aurelio SUAREZ SOLANO Ciclismo Extremo Peruano Lima 0 0 0 0 0
0
- - - - - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Crucero 45+ 5 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1# Alfonso AIZCORBE MARTINEZ
(PER19721007)
BMX Old School Lima 179 0 179 179 - 48
0
37
0
47
0
- 47
0
- - - -
2# Jose GALLO
(PER19690413)
BMX Old School Lima 151 0 151 151 48
0
40
0
- 42
0
- 21
0
- - - -
3# Guillermo ROMAN
(PER19720729)
San Juan Racing Team Lima 122 0 122 122 41
0
33
0
20
0
- - 28
0
- - - -
4# Giancarlo CANONICO
(PER19710118)
BMX Old School Lima 120 0 120 120 37
0
19
0
- 37
0
- 27
0
- - - -
5# Giancarlo FRANCIOSI
(PER19720317)
BMX Old School Lima 30 0 30 30 0
0
- - 30
0
- - - - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Piececitos 3 6 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1# Francisco HUAPAYA Sin Club Lima 154 0 154 154 - - - - - 35
0
48
0
35
0
36
0
-
2# Pedro MEDINA CALLALLE Sin Club Lima 120 0 120 120 - 42
0
36
0
- 42
0
- - - - -
3# Danilo GALARZA Bonni Tours Lima 90 0 90 90 - 48
0
42
0
- - - - - - -
4# Rolf ASTUYAURI Sin Club Lima 78 0 78 78 - - - - - - - 31
0
47
0
-
5# Israel RIVERO Sin Club Lima 42 0 42 42 - - - - - - 42
0
- - -
6# Daniela DE LA MOTTA
(PER20140628)
Sin Club Lima 26 0 26 26 - - - - - 26
0
- - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Piececitos 4 4 Riders 0 Qualified
RANK NAME GROUP TOTAL
After 9 of 10 Rounds
RESULT POINTS < BR > BONUS POINTS
GRAND BONUS BEST OF RACE 1
R1
2
R2
3
R3
4
R4
5
R5
6
R6
7
R7
8
R8
9
R9
10
R10
1# Milan ROCHA Sporty Brotherhood - Gunners Lima 144 0 144 144 - - 48
0
0
0
48
0
48
0
- - - -
2# Franco VARGAS Soul Bike Club Lima 133 0 133 133 - 0
0
- - - 42
0
- 48
0
43
0
-
-# Mikel AIZCORBE
(PER20131214)
Sin Club Lima 0 0 0 0 - - - - - 0
0
- - - -
-# Roberto BUCKLEY
(PER20131024)
Sin Club Lima 0 0 0 0 - - - - - 0
0
- - - -

* = not yet qualified, # = can't qualify. Must enter 6 of rounds 1-10 to qualify.
Best Of is Best 8 results from rounds 1-10

Piececitos 5+ 0 Riders.

Open Damas 0 Riders.